Wyzwanie 100 dni z WordPress-em – dzień zero.

Bez czekania na nowy rok i noworoczne postanowienia… narodził się w mojej głowie ambitny pomysł. Kolejne sto dni poświęcić na dogłębne poznanie WordPress-a. Także przypomnieć sobie zakamarki i ustawienia do których przywykłem.
To wszystko z powodu, że trafić tu mogą także osoby początkujące, które będą czytać moje notatki.

Bywam osobą niesystematyczną. Dobrze mi idzie dopóki nie przerwę ciągu działania. Kiedy mam dobrze zaprojektowany proces i plan działania. Potem jeśli zdarzy mi się dzień, dwa przestoju szybko spada motywacja. Może minąć kolejnych kilka dni zanim wrócę z powrotem do dawnego rytmu. Może masz tak samo?

Co chciałbym przez te 100 dni z WordPress-em wykonać?

Moim głównym celem jest nauka jak zrobić szablon WordPress od podstaw. Posiadam licencje Lifetime na szablony od Elegant Themes, oraz Themify. Jednakże często przeszkadza mi brak pełnej kontroli nad tworzonym projektem. Jestem przytłoczony mnóstwem pól, opcji i przełączników tworzących chaos. Myślę, że każdy z nas to tak to odczuwa kiedy siada do czegoś nowego. Choćby do prostego formularza w urzędzie. Zanim poczujemy się swobodnie i zrozumiemy co chciał autor – nie wiadomo od czego zacząć. Najłatwiej poprosić o pomoc urzędnika, który podpowie co i gdzie wpisać.

Tak więc chciałbym przyjrzeć się i pokazać Tobie jak działa cały mechanizm WordPress działa od środka. Zaczynając od całej idei systemu zarządzania treścią, przechodząc przez zaplecze administratora, a kończąc na zbudowaniu własnego motywu, gdzie będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

Zaczynajmy! Nastał mój dzień zero 28/12/2020.