Co to jest hosting?

Każda strona i usługa z której korzystasz w Internecie działa dlatego, że ma zapewniony hosting. Jest to usługa polegająca na udostępnieniu pod Twoje pliki wydzielonej części zdalnego komputera. Masz udostępnioną określoną ilość miejsca na dysku, pamięć RAM, moc procesora. A także oprogramowanie pozwalające zarządzać usługą i podstawowymi ustawieniami serwera. 

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić serwer na domowym lub firmowym komputerze. Gdybyś miał odpowiednio szybkie łącze, komputer pracujący całą dobę, oraz wiedzę jak uruchomić i skonfigurować oprogramowanie… A także potrafił zapewnić bezpieczeństwo dla strony i wgranych plików.

Zapewne tak jak i ja nie jesteś informatykiem. Wolisz zarabiać na obecności Twojej firmy, pisać o pasji zamiast nadzorować pracę serwera i uczyć się zagadnień technicznych.

W internecie roi się od zestawień firm hostingowych. Każda firma podkreśla jeden z parametrów, który czyni ich ofertę unikalną. Jednak oferta przypomina coraz bardziej sytuację na rynku operatorów telefonów komórkowych. Zaczynaliśmy od mnóstwo limitów w abonamencie. Poprzez drogie minuty, SMS-y i megabajty doszliśmy do przystępnych cen i braku ograniczeń. 

Warto i należy porównać ceny, oraz podstawowe parametry hostingodawców. Jednak zakładam, że nie będziesz jednak prowadził tak rozbudowanego i obleganego serwisu jak  portal Onet czy Wirtualna Polska… 

Ponieważ nie jestem ekspertem, a zwykłym zadowolonym użytkownikiem nie będę wchodził głęboko w szczegóły techniczne. Dlatego…

…wybierając hosting porównuję tylko kilka parametrów:

 • ilość baz danych (każda baza danych to możliwość postawienia kolejnej zaawansowanej strony na systemie WordPress),
 • pojemność konta aby pomieścić Twoje pliki i wiadomości e-mail,
 • ilość kont e-mail, jakie możesz założyć,
 • częstotliwość wykonywania kopii zapasowych na wypadek awarii lub włamania na stronę,
 • lokalizacja serwerów w Polsce – co skraca, czas ładowania stron i daje lepszą kontrolę firmie nad sprzętem i bezpieczeństwem danych.
 • koszt odnowienia usługi po pierwszym okresie promocyjnym.
 • łatwość kontaktu z pomocą techniczną.

Dlaczego korzystam od dwóch hostingu w Smarthost? 

Od dwóch lat korzystam z hostingu w Smarthost. Nie ukrywam, że do skorzystania z oferty zachęciła mnie atrakcyjna promocja dla uczestników spotkania poświęconego WordPress – WordUp Białystok (dla Ciebie też mam kupon zniżkowy – spokojnie czytaj dalej). Miałem okazję na żywo zobaczyć prezentację prezesa firmy Smarhost, oraz porozmawiać z pracującymi administratorami. Zamiast suchych opisów jakie są obecne na większości stron firmowych poznałem ludzi z pasją, zaangażowanie i fachową wiedzą.

Co przekonało mnie do hostingu w Smarthost:

 • szybka i fachowa pomoc techniczna po polsku, zarówno przez czat jak i przez telefon. Od banalnych pytań po nietypowe problemy od ręki uzyskałem pomoc. Wcześniej w innej firmie numer do pomocy technicznej był głęboko ukrytego na stronie, czas oczekiwania długi, a priorytetowy dostęp zależny od wybranego pakietu usług.
 • brak limitu transferu danych – po prostu, bez kalkulowania ilu będę miał unikalnych użytkowników i jaki ruch w gigabajtach wygeneruję, bo niby skąd kiedy zaczynasz swoją przygodę z obecnością w internecie masz to wiedzieć?
 • nielimitowana ilość kont pocztowych. Uwierz mi, to luksus otworzyć skrzynkę pocztową bez reklam i zbędnych wiadomości.
 • brak wymuszonej pojemności na pliki dla strony internetowej i wiadomości pocztowe. Przy niskim limicie na wiadomości może dojść do sytuacji, że skrzynka przestanie przyjmować kolejne wiadomości. Przyznaj się, że wciąż masz wiele nieprzeczytanych maili
 • kilkustopniowa ochrona antyspamowa poczty e-mail.
 • kopie zapasowe tworzone przez 7 ostatnich dni. Raz miałem okazję z nich skorzystać, gdy podczas pracy usunąłem coś przypadkowo. Jeden telefon do pomocy technicznej i przywrócono kopie zapasowe!
 • czytelny panel do zarządzania hostingiem amerykańskiej firmy CPanel. Wcześniej korzystałem z autorskiego panelu w innej firmie. Podpięcie domeny kupionej w innej firmie wymagało kontaktu telefonicznego z działem technicznym… Nawet gdybym zmienił hosting to wiem jak się poruszać bo znam obowiązujący standard.
 • zabezpieczenie WordPress przed atakami na strony wp-login, oraz wp-admin,
 • darmowe certyfikaty SSL w cenie pakietu,
 • system anty exploitowy wykrywający ponad 4000 exploitów na popularne skrypty
 • rozsądna cena za odnowienie usługi. 

Poniżej link z rabatem na hosting

Czy hosting w Smarthost jest dla Ciebie. Sprawdź to sam lub sama. Wykorzystaj bezpłatny okres próbny (bez opłat, podawania numeru karty i zapisywania nerki). Sympatyczni administratorzy pomogą Ci bezpłatnie przenieść stronę lub zainstalować WordPress.

Wejdź z linku HOSTING PROMOCJA-20%, aby otrzymać 20% rabatu od cen regularnych (zniżka naliczy się w drugim kroku zamówienia). Możesz też w drugim kroku wpisać ten kod rabatowy Smarthost: 9ac43620

Smarthost polski webhosting